Gemeenteraadscommissies

De gemeenteraad kan beslissen om gemeenteraadscommissies oprichten. Deze commissies zijn samengesteld uit raadsleden en hebben als taak besprekingen in de gemeenteraadszittingen voor te bereiden. In Wetteren worden de commissies meestal gekoppeld aan de bevoegdheid van een schepen, al hebben schepenen geen stemrecht in de commissies.

De commissies worden aangesteld na de installatie van de nieuwe gemeenteraad en raad voor maatschappelijk welzijn.

Agenda

2022

  • 27 januari 2022: commissie sport

2021

2020

 

Bevoegdheden

Commissie van de burgemeester 

Bevoegdheden:

  • Bestuurszaken en Secretariaat
  • Veiligheid & Preventie, Politie en Brandweer
  • Personeel
  • Coördinatie bijzondere projecten
  • Burgerzaken

 Leden:

  • Karel Van Imschoot (CD&V)
  • Albert De Geyter (CD&V)
  • Johan D'Hauwe (Open VLD)
  • Paul Lauwers (Open VLD)
  • Marianne Gorré (Groen&Co)
  • Herman Maudens (Eén)
  • Herman Strobbe (Eén)
  • Peter Blancquaert (N-VA)
  • Wouter Bracke (Vlaams Belang)
 Commissie van de eerste schepen 

 Bevoegdheden:

  • Cultuur
  • Onderwijs
  • Bibliotheek
  • Evenementen
  • ICT en dienstverlenings-concept
  • Communicatie en burgerparticipatie
  • Inburgering en Integratie

 Leden:

  • Karel Van Imschoot (CD&V)
  • Lieve De Gelder (CD&V)
  • Savas Moschidis (Open VLD)
  • Paul Lauwers (Open VLD)
  • Herman Maudens (Eén)
  • Veerle Van Maldegem (Groen&Co)
  • Herman Strobbe (Vooruit)
  • Sofie Wijmeersch (N-VA)
  • Annelien Van Der Gucht (Onafhankelijk)
  • Wouter Bracke (Vlaams Belang)
 Commissie van de tweede schepen 

 Bevoegdheden:

  • Sport
  • Jeugd
  • Toerisme
  • Archief
  • Erfgoed

 Leden:

  • Lieve De Gelder (CD&V)
  • Leentje Grillaert (CD&V)
  • Savas Moschidis (Open VLD)
  • René Van Der Haegen (Open VLD)
  • Herman Maudens (Eén)
  • Veerle Van Maldegem (Groen&Co)
  • Herman Strobbe (Eén)
  • Freija Colpaert (N-VA)
  • Kathy Mertens (Vlaams Belang)

 Commissie van de derde schepen

 

 Bevoegdheden:

  • Openbare werken
  • Gebouwen en patrimonium
  • Plantsoendienst
  • Begraafplaatsen
  • Dorpsrenovatie
  • Magazijn & uitleen

 Leden:

  • Albert De Geyter (CD&V)
  • Lieve De Gelder (CD&V)
  • René Van Der Haegen (Open VLD)
  • Johan D’Hauwe (Open VLD)
  • Herman Maudens (Eén)
  • Veerle Van Maldegem (Groen&Co)
  • Herman Strobbe (Eén)
  • Sofie Wijmeersch (N-VA)
  • Wouter Bracke (Vlaams Belang)
 Commissie van de vierde schepen 

 Bevoegdheden:

  • Milieu/klimaat & zwerfvuilproblematiek
  • Huisvesting
  • Mobiliteit
  • Ruimtelijke ordening
  • Noord-Zuid samenwerking

 Leden:

  • Leentje Grillaert (CD&V)
  • Karel Van Imschoot (CD&V)
  • Savas Moschidis (Open VLD)
  • Paul Lauwers (Open VLD)
  • Herman Maudens (Eén)
  • Marianne Gorré (Groen&Co)
  • Herman Strobbe (Eén)
  • Ira-Lina Piscador (N-VA)
  • Wouter Bracke (Vlaams Belang)
Commissie van de vijfde schepen 

Bevoegdheden:

  • Financiën & budget
  • Voorzitter AGB
  • Kerkfabrieken
  • Lokale economie
  • Land- en tuinbouw
  • Vaderlandslievende verenigingen

 Leden:

  • Albert De Geyter (CD&V)
  • Lieve De Gelder (CD&V)
  • Johan D'Hauwe (Open VLD)
  • Savas Moschidis (Open VLD)
  • Herman Maudens (Eén)
  • Marianne Gorré (Groen&Co)
  • Herman Strobbe (Eén)
  • Ira-Lina Piscador (N-VA)
  • Kathy Mertens (Vlaams Belang)
 Commissie van de zesde schepen 

 Bevoegdheden:

  • Sociaal huis & dienstencentrum
  • Woonzorgcentrum & assistentiewoningen
  • Gezin & ouderenzorg
  • Gelijke kansen
  • Kinderopvang
  • Gezondheid & drugspreventie
  • Tewerkstelling
  • Senioren
  • Armoedebestrijding
  • Dierenwelzijn

 Leden:

  • Karel Van Imschoot (CD&V)
  • Albert De Geyter (CD&V)
  • Paul Lauwers (Open VLD)
  • Johan D’Hauwe (Open VLD)
  • Herman Maudens (Eén)
  • Marianne Gorré (Groen&Co)
  • Herman Strobbe (Eén)
  • Peter Blancquaert (N-VA)
  • Kathy Mertens (Vlaams Belang)