Met Tour Elentrik blazen we de grijze en vaak ontsierende nutskasten nieuw leven in. In plaats van anonieme en vaak besmeurde oppervlakken, kan je voortaan kleurrijke en artistieke creaties zien. Treepack staat in voor de voorbereiding en afwerking van de kasten, inclusief een beschermende coating tegen weer en graffiti. Deze aanpak heeft een dubbel effect: het verfraait het straatbeeld én vermindert vandalisme.
Thema ‘bloemen en planten’ sluit aan bij identiteit Wetteren
Het gekozen thema is geen toeval. Als plantengemeente én deelnemer aan de Floraliën in Gent, waar Wetteren zich profileert met een creatieve stand in ’t Kuipke, zetten we onze groene identiteit extra in de verf. Het bloemen- en plantenthema geeft de kunstwerken een herkenbare en fleurige toets die perfect aansluit bij het DNA van Wetteren.
11 locaties in het centrum
De beschilderde elektriciteitskasten kan je bewonderen op verschillende centrale locaties: de Markt, Kerkstraat, Schoolstraat, Stationsstraat en de hoek van de Stationsstraat met de Lange Bergstraat. De ontwerpen van de leerlingen van de KUNSTacademie werden zorgvuldig geselecteerd. Vaak gaat het om collectieve werken waarin creativiteit en samenwerking centraal staan. Voor de leerlingen is dit een unieke kans om buiten de academiemuren te werken en hun ideeën om te zetten in een kunstwerk dat iedereen kan zien. Ze krijgen een unieke ervaring in samenwerken, plannen en schilderen op locatie. Het zijn zowel leerlingen uit het jongerenatelier als volwassen leerlingen die schilderkunst volgen. Kunst, samenwerking en een doordachte visie dragen bij aan een aangenamere leefomgeving voor iedereen.

